Відвідати анкету користувача Operator Life   Operator Life  Дата створення: середа, 1 квітня, 2015 - 21:17

Відносини заради відносин.

Назад
Українська
Відносини заради відносин.

Уявіть собі машину. Звичайну, чотириколісну, легкову. Її придумали і виготовили для того, щоб швидко і комфортно переміщати власника туди, куди йому потрібно. Вона красива і зручна. Не сама крута, але й не запорожець якийсь. Ви давно мріяли про свою машину, і ось вона стоїть у вас під вікнами. Ви щасливі - прокотили на ній всіх друзів, похвалилися одним, позаздрили іншим, замінили масло, встановили сигналізацію, нову магнітолу, купили місце на стоянці, оформили найкращу страховку. Все відмінно. Машина не вередує, і на ній хоч завтра на інший кінець світу - не розвалиться, довезе. Але проходить якийсь час і виявляється, що машина у вас простоює, що ви більше часу витрачаєте на читання автомобільних журналів і штовханину на форумах, обговорюючи, що ще можна поліпшити, щоб їздити було ще зручніше, ще швидше, ще економічніше. Ви все це уважно вивчаєте і з жаром обговорюєте, замовляєте нові запчастини, займаєтеся тюнінгом і час від часу робите на машині коло пошани центральними вулицями міста, легко обставляючи всіх на кожному світлофорі. Машина - супер. Ви горді собою, але чомусь ні для чого іншого, крім демонстрації своєї причетності світу автомобілістів, машину не використовуєте. Всі магазини у вас під вікнами, на роботу простіше добиратися на метро, а у відпустку зручніше літаком. Машина у вас є, ви її любите, але за великим рахунком вона вам не потрібна - вона для вас питання престижу, ще одна галочка в вашому життєвому плані, а не предмет життєвої необхідності.

А через рік ви розумієте, що з моменту покупки машини повністю випали з звичайного плину життя, забули про всі свої інші інтереси, справи та плани. Життя на рік зупинилася і сфокусувалася на предметі давнього вашого прагнення - на машині і всім, що з нею пов'язано. Але ж машина - це всього лише засіб пересування. Вона повинна була забезпечити додатковий комфорт чи, може, стати розвагою, але ніяк не повинна була підміняти собою сенс вашого життя. І виходить сумна ситуація: і машина не реалізує свого «божественного» призначення, і власник втратив сенс свого життя, занурившись з головою в стороннє заняття. Адже абсолютно очевидно, що сенс життя звичайної людини не в тому, щоб колупатися з машиною (не беремо до уваги виключення), а сенс існування машини не в тому, щоб стояти в гаражі і радувати власника почуттям володіння... Ось приблизно те ​​ж саме відбувається у нас і з відносинами, тільки все ще гірше... тому що, якщо на фанатичних автолюбителів у нас дивляться з легкою іронією, то на людей, які присвятили своє життя відносинам, дивляться з щирим захопленням. Сенс життя Оскільки говоримо ми про відносини, глибоко занурюватися у філософію сенсу життя не час і не місце. Тому в нетрі не полізем і скажемо коротко. Біологічно все просто - ми повинні плодитися і розмножуватися, а після смерті збагатити грунт своїми останками і стати їжею для інших організмів. Психологічно трохи складніше - як велике дерево, що виростає з маленького насіння, наша свідомість має пройти шлях розвитку від повної несвідомості до реалізації повного свого потенціалу усвідомленості. Щось таке в нас природою закладено, і це більше, ніж чиста фізіологія, і куди більше, ніж невротична прихильність до іншої людини, це якийсь духовний і фізичний потенціал, який повинен бути реалізований. І всі ми шкурою це відчуваємо.

Простіше кажучи, життя - це процес втілення нашого вродженого потенціалу. Ми повинні пройти якийсь шлях в цьому житті, але не в тому буквальному сенсі, що десь там за горизонтом є мета, яку потрібно досягти, щоб отримати п'ятірку. Є процес життя - процес руху по шляху самореалізації, і в рахунок йде не досягнення граничного кордону, а сам рух по цьому шляху - саме звідси виникає відчуття наповненості життя до країв. А якщо з якоїсь причини рух припиняється, і людина починає ходити колами або тупцювати на місці, тоді і відбувається втрата шляху, втрата сенсу життя ... але у відповідь на це стан людина зазвичай починає тупцювати на місці ще старанніше. Сенс нашого життя або напрямок нашої самореалізації повідомляється нам в наших почуттях - у тих тонких інтуїтивних переживаннях, які нашіптують, куди нам рухатися далі. Але послухалися ми істеричного голосу наших страхів, які закликають нас завмерти на місці і прямо тут почати будувати свою фортецю - захисні споруди з відносин і всього іншого, що допоможе нам переконатися в правильності обраного шляху, що сенс нашого життя саме в цій кругової оборони від обставин і грубої навколишньої дійсності. А відносини з людьми - особливо любовні відносини - це найкращий і найбільш ефективний спосіб себе в цьому обдурити. Треба тільки знайти правильного людини - своє невротичний відображення, свою втрачену другу половинку, яка буде з цілковитою щирістю брехати мені про мої достоїнства, і якій я відповім тим же. Сенс відносин Отже, проблема в наступному. У людського життя є якийсь сенс і цей сенс безумовно не в тому, щоб знайти свою половинку і побудувати з нею відносини. Важливість цього рубежу соціального життя додає не природа нашої душі, що шукає возз'єднання з втраченої частиною себе, а природа наших комплексів і страхів, які бажають знайти в іншій людині опору і розраду.

Мета типових любовних відносин - позбавлення від душевного болю, породженої отруйним почуттям власної неповноцінності. А якщо говорити про те, як би все могло бути, якби не комплекси правили бал, то відносини ніколи б не стали самоціллю і сенсом життя. У нормі відносини повинні бути вплетені в природний плин життя, а не підміняти його собою. Жінки дуже люблять цю гру - заповнити собою все життя чоловіки або, того гірше, змусити чоловіка залишити своє життя і свої цінності, заради жінки з її цілями і бажаннями. А по-доброму, відносини повинні будуватися навколо чогось такого, що важливо і цікаво обом крім самих відносин і любовного воркування, і саме це має бути сполучною ланкою між ними - поділ загального способу життя, спільних цінностей, загального призначення, загальною пристрастю. Біда в тому, що для багатьох людей в житті взагалі немає нічого, що їм дійсно було б важливо не на рівні комплексів, а на рівні душевних потреб, і тоді любовні відносини стають останнім притулком від почуття порожнечі і безглуздості свого існування. І це говорить про те, що свій шлях давним давно втрачений і людина з вищого істоти перетворився на корову ... і добре, якщо це сільська дійна корова, що гуляє по красивих луках, а то ж можна і на м'ясокомбінат загриміти. Якщо в житті немає нічого важливого, немає сенсу, немає власної пристрасті, значить час йде даремно. І відносини тут ситуацію врятувати не можуть - вони її тільки посилюють, дозволяючи забутися в романтичних ілюзіях і проблемах, які в цих самих відносинах виникають. Відносини заради відносин можливі, але це найгірший можливий сценарій, і саме в таких відносинах найбільше проблем, бо партнери починають вимагати один від одного неможливого - підпорядкувати своє життя відносинам, змінитися заради відносин. Але на запитання «На що ти готовий заради відносин?» Є тільки одна правильна відповідь - «На все, що завгодно, крім того, щоб поступитися собою і своїм сенсом життя». Ревнощі та інші неприємності Взяти, наприклад, ревнощі. Легко зрозуміти, що за будь-якої ревнощами варто все той же комплекс неповноцінності - страх залишитися в принизливому самоті, якщо партнер віддасть перевагу когось іншого. І через це так хочеться прив'язати його до себе будь-якими можливими засобами - образами, скандалами, тиском на совість та іншими маніпуляціями. На війні всі засоби хороші. Але з іншого боку, за ревнощами стоїть наша проблема під назвою «стосунки заради відносин» - абсолютно природно, що ми боїмося втратити те, що стало для нас сенсом життя! Якщо відносини це все, що у нас є, то ми дійсно будемо відчувати дикий жах при думці про можливу їх втрату. І це зміцнює ту саму взаємну залежність, яка і руйнує всі відносини.

Залежність вимагає від нас перестати бути собою, відповідати очікуванням, змінювати себе по першій примсі партнера, але це не призводить ні до чого, окрім зростання внутрішньої напруги, яке час від часу вихлюпується в тихій ненависті один до одного ... тихій, тому, що навіть тут страх зруйнувати відносини не дозволяє висловити свої почуття безпосередньо. А там, де вирує котел емоцій, не мають виходу, там і всі можливі психосоматичні захворювання, не кажучи вже про гіркий і безнадійному почутті своєї нещасної. Коли відносини стають сенсом життя з них іде легкість і рухливість. Кожен навіть найдрібніший аспект взаємин набуває ваги абсолютно ірраціонального масштабу. Сварки через самих дріб'язкових дрібниць відбуваються саме з цієї причини - адже в тому, що мені важливіше всього на світі не може бути дрібниць! Знайома логіка? Але, чорт візьми, це ж всього лише стосунки! Відносини корисні, цікаві і приємні - ніхто не сперечається - але не в них сенс нашого життя. Відносини - це тільки одна з фонових завдань, допоміжний інструмент. Як машина, яка потрібна для того, щоб їздити за покупками або подорожувати, так і відносини потрібні для того, щоб збагатити життя, прикрасити його, стати підмогою в реалізації свого призначення. Але не можуть відносини бути головною і єдиною цінністю в житті, а коли це трапляється, майбутнє таких відносин зумовлене, і воно безрадужне. Не в відносинах щастя! Все рівно навпаки - це щастя супроводжується хорошими відносинами - не можна плутати причини і наслідки. Надія на те, що хороша робота, хороші друзі, хороший будинок і хороші відносини зроблять вас щасливою людиною - це дурна помилка, яку можна в житті здійснити. Рух ззовні всередину в психології не працює. Ніякі самі чудесні обставини не зроблять людину щасливою, точно так само, як ніякі найсуворіші умови не зроблять щасливої ​​людини нещасною. Не там копаєте.

Адміністрація сайту

Оцінка: 5 (1 голос)